¿QUÉ PASA? nadchodzi

Dwa razy w roku Poznań staje się na kilka dni Barceloną. Staje się też Madrytem, Malagą, Buenos Aires i Hawaną. Możliwe? Z Festiwalem Kultury Hiszpańskiej ¿QUÉ PASA? nawet miłośnicy niskich temperatur zapragną ciepłego powiewu z południa. ¿QUÉ PASA?  zabiera do miejsc pełnych uśmiechu, wyśmienitej kuchni i tańca i dzięki Wam Organizatorzy (pozdrowienia dla Kontakt Español http://www.kontaktespanol.pl/:), że to wszystko w październiku i w marcu, kiedy jesteśmy tak stęsknieni za słońcem:)!

Nadchodzący Festiwal to już 17. edycja i rozpocznie się za 2 dni w sobotę 27 lutego i potrwa do 4 marca. 7 dni, 27 wydarzeń, kilkanaście miejsc w centrum Poznania. Lekcje hiszpańskiego,  warsztaty taneczne, spotkania z kuchnią, spotkania podróżnicze, kino, fotografia… Naprawdę jest co robić, więc zajrzyjcie tutaj (program http://www.quepasa.pl/) i co ciekawsze dla Was wydarzenia zapiszcie od razu w swoich kalendarzach. Ja już wiem gdzie będę. Post pofestiwalowy również będzie:).

plakatquepasa

Z poprzedniej edycji wybrałam dla siebie 3 wydarzenia, w których wzięłam udział. Tak, tak, tylko 3. Bardzo żałuję, ale grafik napięty, co zrobić;)

Byliśmy naszym rodzinnym stadkiem na pokazie krojenia szynki Serrano z degustacją wina i tapas https://www.facebook.com/tapasbarPoznan/ oraz na warsztatach tangowych w Południu https://www.facebook.com/tangopoludnie/ . Z koleżanką wybrałam się na babskie warsztaty flamenco. Wszystkie wydarzenia urzekły mnie przede wszystkim świetną atmosferą. Było swojsko, bez spięcia i zadęcia. Wręcz przeciwnie. Tak po hiszpańsku i po przyjacielsku. A po powrocie do domu czułam się jak smartfon z naładowaną baterią i włączoną aplikacją do nauki hiszpańskiego;).

Na pokazie krojenia szynki w Boutique Mediterranea po raz kolejny przekonałam się, że chleb z szynką serrano i pomidorem mogłabym jeść codziennie, a na warsztatach tangowych…. Ach, cóż to był za wieczór! Para przy parze, uśmiech, nauka przytulania i Astor Piazzola. Pozdrowienia dla Południowców:)! Warsztaty flamenco uświadomiły mi jak trudny i wymagający jest to taniec oraz…. czym jest kobieca siła;) Dla zachęconych link do szkoły Tormenta   http://www.tormenta.pl/.

Tak było:

Źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1104797759554371.1073741859.153969431303880&type=3

 

Pues hasta luego y que te vaya bien:)

Dusia

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s