Zacznij tutaj


Cześć:)

Jesteś na prawdopodobnie pierwszym tego typu blogu w Polsce, czyli na blogu o rodzinnej nauce języków. Skupiamy się na trzech – języku polskim, bo jest piękny, najważniejszy i jest nasz:), na języku angielskim, bo to absolutne must learn oraz na języku hiszpańskim, bo jest radosny, niezwykle melodyjny i otwiera serca mieszkańców znacznej części świata:)

Dlaczego to rodzinna nauka?
Wszystko zaczęło się od tego, że będąc na macierzyńskim postanowiłam zrobić coś tylko dla siebie i po raz kolejny zapisać się na studia. Tym razem padło na filologię hiszpańską. Zaocznie oczywiście, bo przecież do pracy chodzić trzeba.

W krótkim czasie zostałam więc mamą z miłości, studentką z powołania i powracającym pracownikiem etatowym z konieczności. 

W międzyczasie postanowiliśmy zapisać Pierworodnego do przedszkola dwujęzycznego. O tym więcej tutaj https://dwiepapugi.wordpress.com/2016/04/17/pomysl-na-dwujezycznosc/. I tak oto ja uczę się hiszpańskiego, a Pierworodny angielskiego i hiszpańskiego (taki mój kaprys;). Ja w CV przy angielskim ma wpisaną znajomość bardzo dobrą;).

Dlaczego mam taką zajawkę na języki? Bo to niezwykły kapitał i klucz do świata. Bo to gimnastyka dla mózgu, a powinniśmy go ćwiczyć do urodzenia do późnej starości. Bo chcę pokazać swojemu dziecku, że nauka i czytanie to rodzaj rozrywki, że są przyjemnością, że mogą być zabawne, że można się przy tym śmiać i cieszyć. Bo na coś trzeba mieć zajawkę;)

Biorę więc tą swoją zajawkę i przekazuję dalej – najpierw swojemu Pierworodnemu, a później Wam, moim Czytelnikom:)!

Nie jestem poliglotką, niestety wręcz przeciwnie. Nauka języka obcego jest w moim przypadku pracą, walką o systematyczność i ćwiczeniem motywacji, która lubi spadać na łeb na szyję.


Piszę tego bloga nie z pozycji eksperta od języków, nauki języków czy metod edukacyjnych. Wszystko co przeczytałam mądrego na ten temat, przekładam na swoje i aplikuję w nasze potrzeby, możliwości i życie.

Wszystkie matki blogerki, matki studentki, matki hispanistki, matki freaki edukacyjne, matko zakochane w swoich dzieciach  – mam nadzieję, że spotkamy się w onlajnie, a być może i w offlajnie.

 Po co to wszystko?

Bo uważam, że uczyć trzeba się w każdym wieku, że na naukę nigdy nie jest za wcześnie i ale nigdy też nie jest za późno.

Let`s read, let`s play:)
Besos, saludos y hasta luego!

Pisz do nas kiedy tylko chcesz na adres dwiepapugiblog@gmail.com.

A jak chcesz się spotkać, to może jakaś kawa na rynku w Poznaniu albo hummus na Jeżycach:)?

 

Advertisements

3 thoughts on “Zacznij tutaj

  1. Super 🙂 Języki, które kocham. Skończyłam filologię angielską kilka lat temu. Zawsze marzyłam o tym, aby nauczyć się hiszpańskiego. Do tej pory było to trudne w realizacji, gdyż mieszkam w małej miejscowości, gdzie trudno znaleźć osobę, która zna ten język. Jednak w zeszłym roku poznałam osobę, która wróciła do mojej miejscowości po 20 latach spędzonych w Hiszpanii, świetnie zna język i prowadzi zajęcia z hiszpańskiego. Przyszedł więc mój czas, z czego ogromnie się cieszę 🙂 A ty gdzie studiujesz filologię hiszpańską? Na jakim poziomie języka byłaś, jak zaczęłaś?

    Liked by 1 person

  2. hej:) czyli mamy podobne pasje językowe. Ja najpierw uczyłam się hiszpańskiego sama w domu, później chyba 3 lata chodziłam raz w tygodniu na kurs, żeby wreszcie po narodzinach syna, stwierdzić, że znowu chce studiować:). Teraz jestem na trzecim ostatnim roku zaocznej filologii w Poznaniu. Nie wiem na jakim byłam poziomie, pewnie jakimś A2.

    Cieszę się, że trafiłaś do mnie i mam nadzieję, że jeszcze raz będziemy się wymieniać językowymi inspiracjami do nauki namłodszych:)

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s